مرکز معلومات مهاجرت

مرکز معلومات مهاجرت چی انجام می دهید؟

مراکز معلومات مهاجرت با همکاری کشور های مشترک پروژه راه ابریشم ایجاد و به پیش برده میشود، مراکز معلومات مهاجرت به مردم کمک می نمایند تا زمانی که قصد مهاجرت دارند تصامیم اگاهانه بگیرند. آنها برای مهاجرین در حال رفتن، در حال تصمیم گرفتن و بالقوه معلومات گسترده در مورد مشکلات مهاجرت و فرصت های آن اگاهی ها لازم را فراهم می نمایند.

چطور آنها کار میکنند؟

تیمی از مشاورین سطح اگاهی مردم را از طریق دیدار حضوری، تلفن و اسکایب در مورد مزایای مهاجرت آمن و منظم و نیز خطرات و عواقب مهاجرت های غیر منظم افزایش میدهد. مراکز معلومات مهاجرت، در پایتخت ها یا یکی از شهرهای بزرگ کشورهای راه ابریشم افغانستان، بنگلادش، عراق، پاکستان و همچنان تاجیکستان موقعیت دارند.

آنها چی فراهم می نماید؟

مراکز معلومات مهاجرت در تلاش ارایه خدمات ذیل میباشد:

  • ارایه معلومات واضح، قابل دسترس و قابل فهم برای مهاجرین در حال رفتن، در حال تصمیم گرفتن و احتمالی در مورد احتمالات مهاجرت مصون، قانونی و منظم و همچنین قواعد و مقررات به شمول معلومات مربوط به قبل از حرکت.
  • برگزاری جلسه اگاهی دهی قبل از عزیمت ( تا حد ممکن) و ارایه معلومات در مورد وضعیت کار و زندگی در خارج، حقوق و مکلفیت های آنها، دسترسی به مکانیزم های محافظتی و معلومات در مورد بازگشت به وطن.
  • ارتقا سطح اگاهی و فراهم آوری معلومات به مهاجرین بالقوه و جوامع محلی در مورد خطرات مهاجرت های نامنظم.
  • معلومات در مورد پروسه بازگشت حمایت رجعت دهی و استقرار مجدد در موقع برگشت.

کی های شرک های محلی مراکز معلومات مهاجرت استند؟

مراکز معلومات مهاجرت نه تنها برای مردم عام و مهاجرین همچنان به نهاد های دولتی و غیر دولتی که مستقیم و یا غیر مستقیم با موضوعات تسهیل و مهاجرت دخیل استند معلومات ارایه میدارند. مراکز معلومات مهاجرت برای بلند بردن ظرفیت های ساختار دوایر دولتی که در مسایل اداره مهاجرت دخیل استند حمایت و پشتیبانی می نمایند. مراکز معلومات مهاجرت جلسات اگاهی دهی مرتبط در موقعیت ها و مناسبات های خاص بطور مثال با انستیوت های تخنیکی و مسلکی، دانشگاه های، مکاتب، اجتماعات و کنفرانس های برگزار می نمایند.

مراکز معلومات مهاجرت مطابق به معیار های محیطی طرح و در حال توسعه بیشتر فعالیت های خود مطابق به ضرورت هر کشور میباشد. تاسیس مراکز معلومات مهاجرت به صورت مشترک  توسط مقامات مسول دولتی و دفتر بین المللی انکشاف پالیسی مهاجرت اداره میشود. مراکز معلومات مهاجرت با حد اقل سه کارمند یک هماهنگ کننده و دو مشاور پیش برده میشود.

مراکز معلومات مهاجرت در کجا فعالیت میکنند؟

در حال حاضر دو مراکز معلومات مهاجرت در لاهور پاکستان: یکی در کابل افغانستان: دو در بغداد عراق: دو در بنگلادش داکا و کیومیلا: و یکی در شهر دوشنبه تاجیکستان و همچنان توسعه مراکز معلومات مهاجرت در سطح ولسوالی های پاکستان زیر کار است.

بیشتر در این مورد می توانید به وبسایت راه ابریشم مرکز بین المللی انکشاف پالیسی مهاجرت یا ICMPD مراجعه نماید:
https://www.budapestprocess.org/migration-in-the-silk-routes/migrant-resource-centre

آموزش

آیا پلان دارید در خارج کار نماید؟ آیا می خواهید بدانید مراکز معلومات مهاجرت چطور می تواند شما را کمک نماید؟

لطفآ وبسایت اختصاصی ما را بیبینید که شامل اموزش های انلاین در مورد مهاجرین و مهاجرین کارگر از افغانستان، بنگلادش، عراق و پاکستان میباشد.

https://www.icmpdsilkroutesmodules.com/

این وبسایت سه مرحله مهم ذیل را در مورد مهاجرین و مهاجرین کارگرتحت پوشش قرار داده.

  1. معلومات قبل از مهاجرت یا قبل از استخدام
  2. معلومات قبل از عزیمت یا حرکت
  3. معلومات در زمان ورود

معلومات در مورد تمویل کنندگان احتمالی، مستفید شوندگان و شرک های.

آیا شما علاقمند استید بیشتر در مورد مراکز معلومات مهاجرت بدانید؟ آیا مایل استید شریک کاری ما باشید؟ آیا شما دوایر دولتی استید و می خواهید مرکز معلومات مهاجرت در کشور شما باز شود؟

ما خوشحال خواهیم شد تا از شما بشنویم. اگر میخواهید بیشتر بدانید لطفآ با ما به تماس شوید.

تماس با ما

ICMPD Silk Routes
Gonzagagasse 1, 5th Floor, 1010 Vienna, Austria
این ایمیل در مقابل حملات اسپم محافظت می‌شود. برای دیدن آن نیاز به فعال کردن جاوااسکریپت دارید.
+43 1 504 4677 2358